MEAN WELL OWA-60U-12 LED Driver Single Output Switching Power Supply, 12 Volt, 5 Amp, 60 Watt
★★★★★ 4.9 139 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.thesweetlifesydney.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
The product type is 60W 5A 12V LED Driver Single Output Switching Power Supply, this product is made in China and manufactured by Mean Well.
  • Primary Output Voltage (VDC): 12
  • Output Current (Amps): 5
  • Maximum Output Power (Watts): 60
  • Input Voltage (VAC): 90 to 264
  • Input Frequency (Hz): 47 to 63
Item Weight 0.01 ounces
Manufacturer Mean Well
Item model number OWA-60U-12
Product Dimensions 2.09 x 1.38 x 5.12 inches
Is Discontinued By Manufacturer No
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
139 ratings | 57 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (124)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (14)