SuperCut B87T58T4 Meat Bandsaw Blade, 87" Long - 5/8" Width, 4 Hook Tooth, 0.025" Thickness
★★★★☆ 4.0 89 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.thesweetlifesydney.com.au
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 7' 3" (7 feet 3 inch) High-Alloy Steel Butcher Blade for Cutting Bone-in Meat or Frozen Fish;
UPC 764968841814
Brand Name Supercut
Style Name Compact
Part Number B87T58T4
Manufacturer SuperCut
Material Type Alloy Steel
Number of Teeth 4
Compatible Material Alloy Steel, Leather
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
89 ratings | 36 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (67)
4 stars
8% (7)
3 stars
4% (4)
2 stars
2% (2)
1 star
11% (10)